منطقه پاک ، سبز ، روان

 

 

 

معاون امورشهری وفضای سبز شهرداری منطقه5 گفت: با احداث 42 هکتار فضای سبز بدنه سازی بزرگراه شهید باکری  تکمیل شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5  مرتضی آدینه ،معاون امورشهری وفضای سبز منطقه با بیان این مطلب  گفت:بنا به سیاستهای مدیریت شهری دراستقرار توسعه پایدار شهری وحفظ محیط زیست  احداث وتوسعه فضای سبز به عنوان راهکاری موثر دراولویت برنامه های منطقه قراردارد.

وی افزود: بدنه بزرگراهها از جمله ظرفیت های مناسب درتوسعه فضای سبز منطقه است که درهمین راستا بنا به برنامه های پیش بینی شده بدنه سازی بزرگراه شهید باکری از سال گذشته آغاز و براساس برنامه زمانبندی شده تکمیل وآماده بهره برداری شده است.

آدینه تصریح کرد: طرح  بدنه سازی بزرگراه شهید باکری  از ابتدای بلوار سیمون بولیوار  تا بزرگراه تهران – کرج  به مساحت 42 هکتار  انجام شد و تداوم  طرح   تا ورودی منطقه  وهمچنین حاشیه های آن دردستور کارقرار دارد.

معاون امورشهری وفضای سبز منطقه تصریح کرد:  به منظور ماندگاری بیشتر وصرف هزینه کمتر در بدنه سازی بزرگراه شهید باکری از گونه های مقاوم وسازگار با اقلیم استفاده شده است .

آدینه ادامه داد : همزمان با اجرای طرح بدنه سازی به منظورتکمیل شبکه آبرسانی  صرفه جویی درمصرف انرژی  لوله کشی جهت آبیاری فضای سبز بزرگراه باکری نیز انجام شد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:52  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

 

مراسم تجلیل از دکتر طلوعی شهردار منطقه5 به عنوان شهردارنمونه بسیجی با حضور فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 سرهنگ موسایی ،فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران درمراسم تجلیل از دکتر طلوعی ،شهردارمنطقه به عنوان شهردار نمونه بسیجی درخصوص نامگذاری بسیج به عنوان شجره طیبه به ارزش های اخلاقی بسیج وافتخار خدمت در این نهاد اخلاق مدار اشاره کرد وگقت: انقلاب ما به واسطه بسیج مردمی شکل گرفت و امروز نیز روحیه بسیجی لازمه حفظ واشاعه ارزش های انقلاب  است.

وی ادامه داد: بسیج یک نیروی مردمی است و به طبقه خاصی تعلق ندارد و بسیجی را می توان در هر قشری از اجتماع جستجو کردو یافت . بسیجی با ایمان عمیق توام با عواطفی که از خصوصیات ملت ایران سرچشمه می گیرد رفتار و عملکرد دشمن را رصد کرده و هرزمان لازم شد وارد میدان شده و با تفکری که از اسلام ناب محمدی(ص) نشات می گیرد به مقابله با خطرات می رود .

 

وی به نقش بسیج دردوران دفاع مقدس اشاره کردو افزود:حضور مردم در صحنه های جنگ در قالب بسیج 20میلیونی رمز مهم پیروزی در یک کلام بسیجی نیرویی کارآمد و سرمایه ای گرانبها برای اسلام و انقلاب و کشور است که باوجود آن ، کشور از گزند دشمنان مصون مانده و راههای ترقی و پیشرفت با سرعتی بیشتر طی می شود

سرهنگ موسایی اشاره کرد: دکتر طلوعی نمونه بارز بسیجی فداکار است که در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه افتخار جانبازی را کسب کرد وامروز با تلاش صادقانه خود در صحنه خدمت به مردم به عنوان یک بسیجی نمونه فعالیت می کند.

فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران ادامه داد:مدیریت شهری به عنوان نهادی اجتماعی درراستای تعمیق وگسترش فرهنگ بسیجی خود را گام برداشته وخدمتگزاری به شهروندان با رویکرد بسیجی را سرلوحه خود قرار داده است.

 شايان ذكر است در پایان مراسم  از تلاش هاي خالصانه دکتر طلوعی، شهردار منطقه 5به عنوان  شهرداربسيجي نمونه و با اهداي لوح مورد تقدير قرار گرفت.

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:51  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

 

معاون اداره کل آموزش ومشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران درنشست ارزیابی طرح تکریم ساختارهای اجتماعی که به میزبانی منطقه5 برگزارشد از راه اندازی خانه آموزش  محلات  درسال آتی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 ،امیر مهردادامیری ، معاون اداره کل آموزش ومشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران  درنشستی که با حضور مدیران منطقه 5 و13 برگزارشد با اعلام این خبر افزود:به منظور ایجاد فضای مناسب دربهره مندی شهروندان از برنامه های آموزشی خانه آموزش باحضور کارشناسان در سرای محلات  شهر تهران راه اندازی می شود

 وی با اشاره به  سیاستهای مدیریت شهری در تشکیل ساختارها گفت:مدیریت شهری با رویکرد مشارکت جویی وبهره مندی بهینه از پتانسیل ها وظرفیت های محلات در اجرای برنامه ها تشکیل ساختارهای اجتماعی را از 3 سال گذشته آغاز کرد.

وی افزود:  درحال حاضر شبکه ساختارهای اجتماعی شهر تهران با نزدیک به یک میلیون نفر عضو در5 رده سنی مختلف تشکیل شده است و نسبت به تکمیل ساختارها درسطح مناطق 22گانه اقدام شده است.

معاون اداره کل آموزش ومشارکتهای اجتماعی شهرداری تهران استفاده از اعضای ساختارها دربرنامه های مختلف مدیریت شهری را از اهداف وچشم اندازهای طرح برشمردوگفت: بدین منظور همزمان با  تکمیل وساماندهی اعضای ساختارها طرح ها وسیاستهایی در قالب برگزاری دوره های آموزشی متناسب با توانمندیها وسنین متفاوت پیش بینی شده است که از سال آتی این برنامه ها جهت تحقق ودستیابی اهداف اجرا می گردد.

امیری استقرار ایستگاههای ثابت آموزش شهروندی درنقاط پرتردد سطح شهررا ازدیگر برنامه های پیش بینی شده درسال 90برشمرد.

عباس بابازاده ،معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه 5 درادامه این نشست در خصوص فعالیت های اجرایی در تشکیل ساختارهای اجتماعی گفت: درراستای سیاستهای مدیریت شهری تشکیل وعضو پذیری ساختارها در منطقه اجرا گردید ودرحال حاضر بیش از 180هزار عضو به شبکه ساختار اجتماعی پیوسته است.

وی افزود: با هماهنگی اداره آموزش ومشارکتها  همزمان با عضوگیری ساختارهای اجتماعی برنامه های  آموزشی نیز درجهت بهره مندی از مشارکت آنها دراجرای برنامه ها مد نظر قرار دارد که طبق  سیاستهای اداره کل آموزش ومشارکتها اجرا خواهد شد.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:49  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

 

همایش علمی منطقه ای ارتقای کیفیت زندگی شهری با هدف بررسی موانع و چالش ها و ارائه راهکارها به همت معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 5 تهران درمجتمع فرهنگی نور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تهران، سعید طلوعی شهردارمنطقه دراین همایش با اشاره به ضرورت بهره گیری از پتانسیل های وظرفیت های موجود دربهبود زندگی شهری گفت: يکي از مهمترين اهداف مدیریت شهرِی دستيابی ساکنين شهري به کیفیت زندگی مناسب و پايدار است وارتقاکيفيت زندگي شهري يکي از اهداف اصلي توسعه پايدار  است

وی افزود: امروز مدیریت شهری با رویکر اجتماعی همزمان با اجرای فعالیت های عمرانی  ورسیدگی به مسائل کالبدی شهر توجه به مسائل اجتماعی وبهره گیری از دیدگاههای شهروندان دربهبود زندگی اهتمام کرده است .

وی ادامه داد: با برگزاری همایش های علمی  به صورت محلی وهمچنین تعامل گسترده با شورایاران فرصت مناسبی برای مشارکت شهروندان فراهم شده است و واگذاری مدیریت محله نیز طرحی نوین دربهره مندی از توانمندیهای شهروندان درتوسعه وبهبود زندگی شهری است که درحال حاضر اجرای آن آغاز شده است.

 عباس بابازاده، معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه  در ادامه این همایش: توسعه زندگی شهرنشینی و سیر تمرکز جمعیت در شهرها و تأثیرات تحولات صنعتی نحوه زندگی را متحول کرده و همزمان با این تحول نگرش و مطالبات شهروندان نیز به تناسب گذشته تغییر کرده است و مدیریت شهری با رویکرد مشارکت جویی تلاش دارد با بهره گیری از نظرات و دیدگاه های کارشناسان وشهروندان به صورت علمی نسبت به توسعه کیفیت زندگی شهروندان برنامه ریزی کند.

وی افزود: همایش ارتقای کیفیت زندگی شهروندان منطقه5 با هدف بررسی موانع و چالش ها و ارائه  راهکارها با بهره گیری از دیدگاههای  اساتید دانشگاه، مدیران شهری، شورایاران و شهروندان برگزارشد.

بابازاده با اشاره به اینکه دراین همایش مباحث در7 محور موردبررسی قرار می گید افزود: درهمین راستا طی فراخوانی ازعلاقمندان جهت ارائه مقاله دراین خصوص دعوت به عمل آمد که 45 مقاله پژوهشی با موضوع  ارتقای کیفیت زندگی شهری ارائه شده است که 10مقاله به عنوان مقاله برگزیده انتخاب و 4 مقاله نیز در همایش ارائه می شود.

 وی افزود: مقالات در  7محور مشارکت شهروندان و کیفیت زندگی شهری، امنیت اجتماعی و کیفیت زندگی شهری، اقشار آسیب پذیر (سالمندان، بانوان سرپرست خانوار و ...)، سلامت شهروندان و کیفیت زندگی، عوامل زیست محیطی، توسعه زیر ساخت ها و امکانات شهری و ساختار فیزیکی فضای عمومی، مدیریت شهری، نهادهای اجتماعی و کیفیت زندگی شهری  ارائه شده است

 معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 5 در خصوص برگزاری همایش ارتقای کیفیت زندگی شهری در منطقه 5 گفت: تلاش  می شود تا با دریافت نظرات و اندوخته‌های علمی پژوهشگران منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای راهکارهای مناسبی برای ارتقای زندگی شهروندی و رسیدن به استانداردهای آن به دست آوریم.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:49  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

 

 

شهردارمنطقه5 از تکمیل  وبهره برداری فازنخست تفرجگاه رود دره کن  حدفاصل بزرگراه همت –حکیم تاپایان سالجاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 سعید طلوعی شهردار منطقه5 درنشستی با رئیس سازمان زیباسازی شهرداری تهران ومدیران منطقه با بیان این مطلب گفت: پروژه رود دره کن از جمله طرح های فرامنطقه ای وکلان شهر تهران است که طرح های گسترده ای دربهره گیری از پتانسیل موجود درایجاد یک مجموعه  تفریحی ،فرهنگی  وملی پیش بینی شده است.

وی بابیان اینکه پروژه دردو فاز طراحی شده است گفت: درحال حاضرعملیات اجرایی طرح  از پیشرفت قابل قبولی برخوردار است وبراساس برنامه زمانبندی شده تاپایان سالجاری تکمیل وآماده بهره برداری می گردد.

وی افزود:تکمیل فضای سبز ،مبلمان شهری ،نورپردازی ،نمازخانه وهمچنین سایر امکانات اولیه جهت استفاده شهروندان درفاز نخست طرح درحال اجرااست وپروژه های تکمیلی درقالب احداث مجموعه های تفریحی ،فرهنگی ،ورزشی همچون مسیر های دوچرخه ،درشکه سواری،باغ هنرمندان ،رستوران و... نیز درفازدوم طرح پیش بینی شده است.

طلوعی  پیامدهای  ملی ،فرهنگی ،تاریخی ومذهبی را ازجمله رویکردهای مورد توجه در این مجموعه تفریحی عنوان کرد وافزود: به منظور حفظ هویت وارزش های ملی وتاریخی ظرفیت مناسبی فراهم شده تا درکنار فضاهای تفریحی وورزشی با نصب تندیس سرداران شهید،ورزشکاران ،قهرمانان ملی به معرفی نامداران وجوانمردان تاریخ ایران نیز پرداخته شود.

وی ادامه داد: برنامه هایی جهت جذب مشارکت بخش خصوصی دراجرای طرح های گسترده تفریحی  وتجاری نیز دربرنامه ها ی آتی پیش بینی شده است  که با اجرای  طرح ها  روددره کن  به یک مجموعه تفریحی عظیم و ملی تبدیل می گردد .

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:47  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

نشست ستاددهه فجر منطقه5 با هدف برنامه ریزی وهماهنگی سازمان ها ونهادهای اجرایی دربرگزاری هرچه با شکوه تر مراسم سالگرددهه فجربرگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 نشست ستاددهه فجر منطقه5 با حضور صباغ ،رئیس کمیته اجرایی ستاددهه فجر ،نمایندگان آموزش وپرورش ،نیروی انتظامی ،امور مساجد ،بسیج ،شورایاران ،سازمان فرهنگی وهنری ومدیران شهرداری منطقه5 درسالن اجتماعات برگزارشد.

عباس بابازاده ،معاون اجتماعی وفرهنگی منطقه دراین نشست بااشاره به اهداف برگزاری نشست گفت:این نشست با هدف هماهنگی وهمسویی فعالیت سازمان ها وارگانها وجلوگیری از اجرای برنامه های موازی برگزارشد.

وی بااشاره بهبرنامه های پیش بینی شده درگرامیداشت سی وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت:برنامه های گسترده  فرهنگی ،ورزشی ،هنری وآموزشی با محوریت امام (ره)،انقلاب ودستاوردهای آن درمدارس ،مساجد ومحلات اجرا  خواهد شد.

صباغ رئیس کمیته اجرایی ستاددهه فجر نیز درادامه این نشست گفت: بازخوانی ایام دهه فجر بیعت  مجددبا آرمان های امام (ره)وانقلاب اسلامی است ومی تواند جامعه رااز آسیب های اجتماعی وفرهنگی برهاند.

لازم به ذکراست دراین نشست حاضرین دیدگاهها ونظرات خودرا در جهت هر چهبا شکوه تر برگزار شدن وحضور آحاد جامعه درجشن های مردمی دهه فجر اعلام کردند. 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:47  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

 

شهردار منطقه5 درنشست با دبیران شورایاری ،فرماندهی نیروی انتظامی شهرتهران ومسئولین سازمان ها ونهادهای خدماتی ارتقای کیفیت زندگی شهری همراه با تامین امنیت وسلامت اجتماعی را ازرویکردهای مدیریت شهری برشمرد.

به گزارش روابط عمومی شهردرای منطقه5 سعید طلوعی شهردار منطقه درنشستی که با حضور دبیران شورایاری محلات ،فرماندهی نیروی انتظامی شهرتهران ومسئولین سازمان ها ونهادهای خدماتی برگزارشد وگفت: مدیریت منطقه تلاش دارد تا با مشارکت شورایاران توازن در نحوه ارائه خدمات وسرانه های مختلف رعایت شود وپیش بینی می شود با تکمیل پروژه های درحال اجراظرفیت سازیها درمحلات نمایان وشهروندان دگرگونی وروند روبه رشد را احساس کنند.

وی ادامه داد:ارتقای کیفیت زندگی شهری مستلزم مشارکت وتعامل کلیه سازمان ها ونهاده وهماهنگی جهت ارائه خدمات بهینه به شهروندان است که درهمین راستا شورایاران به عنوان نمایندگان منتخب مردم با ارتباط مستمردر اجرای برنامه های موثر با مسئولین همکاری کنند.

طلوعی بااشاره به ضرورت ارتقا سلامت اجتماعی گفت: مدیریت شهری با رویکرد اجتماعی فعالیت های گسترده ای را درحوزه آسیب های اجتماعی ورفتارهای پرخطراجرامی کند اما هماهنگی ومشارکت نیروی انتظامی  می تواند زمینه  تحقق اهداف مورد نظر را فراهم کند.

 فرمانده انتظامي تهران بزرگ برلزوم تعامل  شوراياري ها از پليس تاکيد کردو افزود: در حوزه ارتباط با بسيج و شوراياري‌ها در سطوح بالا اقداماتی  انجام شده است كه امید می رود با تقویت تعامل سلامت وامنیت اجتماعی رابرای شهروندان فراهم کنیم.

 

   در نشست مشترك فرماندهي انتظامي تهران بزرگ ،روسای سازمان ها ونهادهای خدماتی با شهردار و اعضاي شوراياري هاي محلات منطقه 5 تهران دبيران شوراياري ديدگاه ها و نظرات خود را در ارتباط باافزايش سطح امنيت و ارتقاي فعاليت‌هاي  خدماتی با فرماندهي نيروي انتظامي تهران بزرگ وروسای سازمان ها در ميان گذاشتند .

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هشتم دی 1389ساعت 8:44  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 


اداره زيبا سازي شهرداري منطقه 5 از نصب شعائر اسلامي در عرشه پل هاي عابر پياده سطح منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 5 مهندس بلوري، رئيس اداره زيباسازي منطقه با اعلام اين خبر گفت: در راستاي ايجاد فضاي مذهبي و روحاني طرح هايي با مضامين شعائر اسلامي و مذهبي در پل هاي عابر پياده سطح منطقه نصب شد.
وي افزود: در طرح هاي اجرايي از آيات قرآني و احاديث کوتاه و تاثير گذار استفاده شده است تا هم عابر پياده و هم سواره مفهوم پيام را دريافت کنند
رئيس اداره زيباسازي منطقه حفظ هويت اسلامي در سيماي شهر را از جمله اهداف طرح بر شمرد و گفت: در حال حاضر پل هاي عابر پياده واقع در بزرگراه هاي اشرفي اصفهاني – شهيد ستاري و بلوار آيت اله کاشاني به شعائر اسلامي مزين شده و نصب در کليه پل ها در دست اجرا است.
وي در پايان از نصب شعائر اسلامي در بدنه بزرگراهها و ورودي و خروجي هاي غرب تهران خبر داد

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:37  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

با احداث مخازن لوله و حذف تانکرهاي آبياري پيش از 87 درصد مصرف آب کاهش يافت.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 5 مرتضي آدينه معاون امور شهري و فضاي سبز منطقه با اعلام اين خبر گفت: همزمان با سال اصلاح الگوي مصرف و همچنين استفاده بنهينه از منابع در اختيار مخازن آب جهت آبياري فضاي سبز و بوستان هاي سطح منطقه احداث شد.
وي افزود: با احداث 17 مخزن آبهاي سطحي جهت آبياري فضاي سبز ذخيره شده است که با اين طرح 50 دستگاه تانکر آبياري حذف شده است.

آدينه در ادامه به 61 هزارمتر لوله گذاري و استفاده از سيستمهاي آبياري قطره اي و باراني اشاره کرد و گفت: اين طرح جهت آبياري فضاي سبز بدنه بزرگراه شهيد باکري اجرا شد.
معاون امور شهري و فضاي سبز منطقه در پايان تصريح کرد طرح آبياري با استفاده از سيستمهاي قطره اي و باراني از اولويت برنامه هاي سال آتي است.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:32  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | معاونت امور شهري و فضاي سبز منطقه 5 از پاکسازي و لايروبي انهار روباز و کانال هاي سطح منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 5 مرتضي آدينه معاون امور شهري و فضاي سبز منطقه  با اعلام اين خبر گفت:  به منظور حفظ محيط زيست و جلوگيري از جاري شدن آبهاي سطحي در معابر بيش از 95هزارمتر طول از انهار و کانال هاي سرپوشيده و رو باز سطح منطقه لايروبي و پاکسازي شد.
 وي با اشاره به لايروبي و پاکسازي مستمر کانال هاي سرپوشيده و رو باز منطقه گفت: انباشت زباله در کانال هاي فاضلاب که  توسط شهروندان انجام مي شود يکي از مشکلات محيط شهري است که موجب سرزير شدن آب انهار  در سطح معابر و مشکلات زيست محيطي ميگردد.
وي ادامه داد: با توجه به آغاز فصل بارندگي به منظور جلوگيري از هرگونه آبگرفتگي طرح  لايروبي وپاکسازي کانال ها  به صورت مستمر درحال انجام است.
+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:31  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

مراسم تجلیل از دکتر طلوعی شهردار منطقه5 به عنوان شهردارنمونه بسیجی با حضور فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 سرهنگ موسایی ،فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران درمراسم تجلیل از دکتر طلوعی ،شهردارمنطقه به عنوان شهردار نمونه بسیجی درخصوص نامگذاری بسیج به عنوان شجره طیبه به ارزش های اخلاقی بسیج وافتخار خدمت در این نهاد اخلاق مدار اشاره کرد وگقت: انقلاب ما به واسطه بسیج مردمی شکل گرفت و امروز نیز روحیه بسیجی لازمه حفظ واشاعه ارزش های انقلاب  است.
وی ادامه داد: بسیج یک نیروی مردمی است و به طبقه خاصی تعلق ندارد و بسیجی را می توان در هر قشری از اجتماع جستجو کردو یافت . بسیجی با ایمان عمیق توام با عواطفی که از خصوصیات ملت ایران سرچشمه می گیرد رفتار و عملکرد دشمن را رصد کرده و هرزمان لازم شد وارد میدان شده و با تفکری که از اسلام ناب محمدی(ص) نشات می گیرد به مقابله با خطرات می رود .

وی به نقش بسیج دردوران دفاع مقدس اشاره کردو افزود:حضور مردم در صحنه های جنگ در قالب بسیج 20میلیونی رمز مهم پیروزی در یک کلام بسیجی نیرویی کارآمد و سرمایه ای گرانبها برای اسلام و انقلاب و کشور است که باوجود آن ، کشور از گزند دشمنان مصون مانده و راههای ترقی و پیشرفت با سرعتی بیشتر طی می شود
سرهنگ موسایی اشاره کرد: دکتر طلوعی نمونه بارز بسیجی فداکار است که در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه افتخار جانبازی را کسب کرد وامروز با تلاش صادقانه خود در صحنه خدمت به مردم به عنوان یک بسیجی نمونه فعالیت می کند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج شهرداری تهران ادامه داد:مدیریت شهری به عنوان نهادی اجتماعی درراستای تعمیق وگسترش فرهنگ بسیجی خود را گام برداشته وخدمتگزاری به شهروندان با رویکرد بسیجی را سرلوحه خود قرار داده است.
 شايان ذكر است در پایان مراسم  از تلاش هاي خالصانه دکتر طلوعی، شهردار منطقه 5به عنوان  شهرداربسيجي نمونه و با اهداي لوح مورد تقدير قرار گرفت.


 

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:29  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 

به منظور زيباسازي مناظر شهري و تثبيت ترانشه هاي خاکي 36 هزار متر مکعب ديواره سنگي بر بدنه بزرگراهها و شبکه معابر غرب تهران احداث شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 5 مسعودرضا رئيس دانا، معاون فني و عمران منطقه با اشاره به وجود تپه هاي خاکي در مجاورت شبکه بزرگراهي و معابر شهري منطقه گفت: بدين لحاظ مواقع بارندگي امکان رانش خاک و پخش تپه هاي خاکي را در سطح معابر موجب شده است که با هدف تثبيت ترانشه هاي خاکي در ارتقا ايمني احداث ديواره سنگي و ديواره حائل در حاشيه شبکه معابر و بزرگراهي در قالب طرح هاي عمراني پيش بيني و اجرا شد.
وي زيباسازي مناظر شهري را از ديگر اهداف اجراي طرح برشمرد و گفت: براساس برنامه زمانبندي شده 36 هزار متر مکعب ديواره سنگي با اعتباري معادل 20 ميليارد ريال احداث شد.
رئيس دانا به احداث 8 هزار  هزار متر مکعب ديواره سنگي در بزرگراه ستاری – بلوار میرزا بابایی اشاره کرد و گفت: طرح احداث ديواره سنگي دربزرگراه همت و خیابان های فرحزاد،طوقانی،سیمون بولیوار،شاهد،حصارک،عدل،  کوهسارو بوستان الهام اجرا شد.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:28  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 
شهردار منطقه 5 در دیدار با نمازگزاران مسجد حضرت زهرا(س) محله بهاران گفت : حفظ و اشاعه شعائر اسلامی و ارزش های دینی از رویکردهای مورد توجه مدیریت شهری است .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، سعید طلوعی شهردار منطقه در دیدار با نمازگزاران مسجد حضرت زهرا(س) محله بهاران گفت : شهرداری تهران توسعه محلات و افزایش رفاه زندگی شهری را در دستور کار قرار داده است اما این برنامه ها منحصر به کالبد شهر نمی شود بلکه حرکت در مسیر سلامت جامعه و حفظ ارزش های دینی نیز مد نظر قرار دارد.

وی همچنین بر توسعه و گسترش برنامه های قرآنی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه منطقه در این مسیر گام برداشته و با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سالجاری 22 کانون قرآنی در محلات راه اندازی خواهد شد.

طلوعی در ادامه به نقش مساجد در تقویت تعامل مدیران با شهروندان اشاره کرد و افزود : از دیر باز مساجد به عنوان پایگاه مذهبی در محلات مناسب ترین مکان برای حل مسائل و نیازهای شهروندان مورد توجه بوده اند .

شهردار منطقه 5 در پایان ضمن بررسی و رسیدگی به مسائل و نظرات نمازگزاران گفت: شهرداری منطقه 5 کلیه امکانات و توان خود را در خدمت به مردم و محلات قرار می دهد.

+ نوشته شده در  شنبه هجدهم دی 1389ساعت 8:27  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | به منظور استاندارد سازی، ساماندهی و ایمن سازی مسیر تردد شهروندان ، 15هزار و 500 متر مربع پیاده رو در غرب تهران احداث شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، مسعود رضا رئیس دانا ،معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 5 با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به تاثیر گذاری پیاده رو در اصلاح  فضاهای پیر امونی و زیباسازی منظر شهری بهسازی وارتقا کیفی معابر با هدف تسهیل درتردد و تامین رفاه شهروندان در قالب عملیات پیاده روسازی اجرا شد.

وی افزود : عملیات پیاده رو سازی در4 محور بزرگراه ستاری - خیابان لاله شرقی به مساحت 10 هزار متر مربع ، بزرگراه آبشناسان ، فلکه اول شهران به مساحت 2500 هزار متر مربع ، خیابان چهار باغ به مساحت یک هزار مترمربع و بلوار کن ،خیابان کوهسار به مساحت 2هزار مترمربع پیاده روسازی شد.

وی با بیان اینکه برای ساماندهی این پیاده راه ها بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه شده است ، افزود : توجه به ایجاد مسیر ویژه نابینایان ،همسطح سازی و مناسب سازی معابر برای معلولین جسمی وحرکتی  براساس اصول استاندارد از دیگر اقدامات انجام شده است.

به گفته رئیس دانا کانالیزه شدن مسیرهای تردد عابرین وسواره رو را از دیگر طرح های ترافیکی در ایجاد تسهیل درتردد شهروندان است.

معاون حمل ونقل وترافیک منطقه گفت : نصب پل عابر پیاده مکانیزه ، مناسب سازی ومسقف کردن پل های عابر پیاده سطح  منطقه از دیگر طرح های ترافیکی اجرا شده است.
 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت 8:51  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | طرح نماهای سنتی با بهره گیری از سفال های گرانیتی و برجسته بر جداره پل بزرگراه ستاری – ورودی شهرک اکباتان نقش می بندد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 مرتضی آدینه معاون امورشهری وفضای سبز  منطقه با اعلام این خبر گفت: با توجه به برنامه های مدیریت شهری در حفظ و ارتقا زیبایی مناظر شهری طرح سفال کاری دیواره پل بزرگراه شهید ستاری ورودی شهرک اکباتان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در این پروژه طرح نماهای سنتی بر دیواره پل نقش می بندد گفت: این پروژه با بهره گیری از آثار طراحان هنرمند و استفاده از سفال های گرانیتی بر دو سمت دیواره پل اجرا می شود.

آدینه ادامه داد: این طرح به طول 220 مترمربع با اعتباری معادل 5 میلیارد ریال در حال اجرا است.

وی زیباسازی منظر شهری و ایجاد آرامش بصری را از اهداف اجرای طرح بر شمرد و گفت: براساس برنامه های پیش بینی شده در سالجاری طرح های زیباسازی جداره بزرگراههای غرب تهران با اجرای سرامیک کاری، سفالکاری و نقاشی دیواری در حال انجام است.

 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت 8:50  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | به منظور زیباسازی و ایمن سازی فضاهای بازی کودکان، 70درصدبوستان غرب تهران به کفپوش ایمنی استاندارد مجهز شد.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 5، ترابی رئیس اداره فضای سبز منطقه با بیان اینکه طرح نصب کفپوش پلاستیکی در بوستان ها و فضای بازی کودکان از سال گذشته در حال اجرا است گفت: در حال حاضر منطقه دارای 140 بوستان است که بیش از75 درصد از این تعداد بوستان با نصب کفپوش ایمنی برای بازی کودکان استاندارد سازی شده است .

وی با اشاره به اینکه به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی کودکان این طرح در بوستان های دارای زمین بازی اجرا شد گفت: بوستان های شاهد، بهاره، میثم، اندیشه، کودک، گلین، استقلال ،کاج و...با نصب کفپوش استاندارد و ایمن سازی شد.

رئیس اداره فضای سبز  ایمن سازی ونصب کفپوش 100 درصد ازبوستان های منطقه را ازبرنامه های پیش بینی شده برشمرد وگفت :نصب مجموعه بازی کودکان استاندارد از جنس فایبر گلاس با کاربرد تقویت خلاقیت از دیگر برنامه های سال جاری است و درحال حاضر 75 درصد از بوستان های منطقه به وسایل بازی کودکان تجهیز شده است.

 
 
 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت 8:49  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

به منظور ارتقای سلامت روان کودکان و توانمندی های آنها در حفظ ارتباطات اجتماعی با کسب مهارتهای آموزشی - حرکتی در محیطی شاد و با نشاط 18 خانه اسباب بازی در غرب تهران احداث وبه بهره برداری می رسد.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، عباس بابازاده ، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان اینکه توجه به ارتقای سلامت روان و جسم کودکان از شاخص های یک کشور توسعه یافته است گفت: تغییر شکل و محتوی بازی و اسباب بازی ها عمده ترین عامل تهدید کننده سلامت روان کودکان هستند و علاوه بر  فشارهای روانی و استرس سلامت جسمانی کودکان را نیز تهدید می کنند.

وی افزود : کسب مهارتهای آموزشی - حرکتی در محیطی با نشاط و ایجاد فرهنگ استفاده از بازی و اسباب بازی در جهت ارتفای سلامت روان کودکان و توانمندی های آنها در حفظ ارتباطات اجتماعی از دیگر اهداف احداث این مکان ها است .

بابازاده تجهیز و راه اندازی خانه اسباب بازی در محلات را از برنامه ها و چشم اندازه های منطقه برشمرد و گفت: در حال حاضر 13 خانه اسباب بازی در محلات به فعالیت می پردازد وبراساس برنامه پیش بینی شده احداث 18خانه اسباب بازی  تاپایان  سال جاری  تکمیل وبه بهره برداری می رسد.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان اینکه استانداردهای محیطی و جغرافیایی در احداث ساختمان خانه اسباب بازی در نظر گرفته شده است گفت: به منظور کسب مهارتهای آموزشی – حرکتی و رشد خلاقیت و ایجاد سلامت روان کودکان اسباب بازی های بی خطر که منجر به افزایش خلاقیت می شود تهیه و در اختیار کودکان قرار گرفته است.
 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت 8:49  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 


شهردار منطقه 5 گفت: در راستای توسعه فضاهای تفریحی 10 کیلومتر مسیر درشکه سواری در دو مسیر رفت و برگشت در حاشیه رود دره کن احداث می شود.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، سعید طلوعی شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت : طرح ساماندهی رود دره کن با هدف احیای منابع طبیعی و توسعه فضاهای تفرجگاهی از بزرگراه همت تا اتوبان تهران – کرج به طول 7 کیلومتر با مشارکت منطقه 22 در حال اجرا است.

وی اعتبار اجرای طرح ساماندهی رود دره کن  را 200 میلیارد ریال اعلام کرد وگفت: شرایط جغرافیایی رودخانه کن امکان بهره برداری از آن را با کاربری های گوناگون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی برای شهروندان فراهم کرده است.

وی با تاکید بر رعایت زیبایی و اکوسیستم زیست محیطی در اجرای طرح گفت : مناسب سازی سبز، کاشت فضای سبز، نصب آلاچیق ، مبلمان شهری در فاز اول طرح اجرا می شود.

طلوعی تصریح کرد: با توجه به تاکید مدیریت شهری در ایجاد فضاهای تفریحی شهر تهران و قابلیت های ارزشمند رود دره کن احداث مسیر درشکه سواری در حاشیه رود دره در طرح های پیش بینی شده است.

شهردار منطقه طول مسیر درشکه سواری را 10 کیلومتر در دو مسیر رفت وبرگشت اعلام کرد و گفت: احداث مجموعه ورزشی و تفریحی همراه با حفظ زیبایی و لطافت محیط شهری و قابل دسترسی از جمله اهداف این طرح است.
 
 
 
 

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم دی 1389ساعت 8:48  توسط روابط عمومی شهرداری منطقه 5  | 

 
਀ഊ ਀ഊ ਀ഊ ਀ഊ ਀ഊ